Blokujące Cię przekonania – znasz to?

Jak często zdarza Ci się, że po obraniu danego celu i rozpoczęciu działań związanych z jego osiągnięciem, głowa podpowiada Ci: „jeszcze nie teraz”, „nie jesteś gotowy”, „odpuść”, „nie ryzykuj”? Dotyczy to wielu osób, które odnoszą sukcesy – nie jesteś w tym sam.

przekonania, praca, awans, biznes

Wiesz skąd biorą się przekonania? Najczęściej z okresu dzieciństwa i czasów szkolnych. Duży wpływ miało także środowisko, w którym się znajdowałeś. Wtedy narodziło się bardzo wiele Twoich przekonań. Jeśli wokół Ciebie były osoby z trudnościami życiowymi, na pewno często słyszałeś, że żeby coś osiągnąć „trzeba walczyć”. Jeśli wychowywałeś się w otoczeniu ludzi biznesu, najpewniej z łatwością przychodzą Ci dziś pewne rzeczy, jak na przykład nawiązywanie kontaktów z klientami. Możliwe, że jest to dla Ciebie całkowicie naturalne, bo widziałeś taki obraz przez wiele lat. 

Przekonania, jeśli są dobre – motywują Cię do działania, jeśli negatywne – blokują. 

Zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym trzeba dać sobie miejsce na popełnianie błędów, ale także nagradzanie. Ten balans pozwala zachować równowagę i sumiennie wykonywać zaplanowane zadania.

Zastanawiasz się pewnie, czy możesz coś zrobić, by negatywne przekonania zniknęły. Oczywiście! Istnieje wiele metod i technik, jednak najważniejsze to wiara w swoje możliwości. Jeśli robisz coś dobrze, nie traktuj tego powierzchownie na zasadzie „udało się”. Nagradzaj się za rzeczywisty sukces – to nie „udało się” – to wynik Twojej pracy włożonej w osiągnięcie danego celu.

Boisz się, że inni będą Ci zazdrościć pozycji, statusu społecznego, nowego samochodu? Masz racje – najprawdopodobniej tak będzie. Staraj się jednak otaczać osobami, które rozumieją Twój obecny stan, chęć rozwoju i osiągania sukcesów w karierze zawodowej. Znajomi przychodzą i odchodzą. Szukaj wsparcia u osób, które mają wobec Ciebie szczere intencje, nie trać energii na tych, którzy ciągną Cię za sobą w dół. 

Dziel się swoimi osiągnięciami z najbliższymi. Nawet jeżeli są to osoby, które nie do końca rozumieją, czym się zajmujesz. Dziel się energią, którą daje Ci praca. 

Jeśli sam nie potrafisz poradzić sobie z blokadami, pozwól nam się tym zająć. I chociaż wydaje się to błahe, często osobiste przekonania nie pozwalają osiągnąć zawodowego sukcesu. Nawet będąc mistrzem w swoim fachu. Prowadząc biznesowe sesje coachingowe, docieramy do głęboko zakorzenionych problemów i rozwiązujemy je w sposób łagodny, a przede wszystkim – skuteczny i trwały.

Komunikuj się tak, by Cię zapamiętano. Mierz siły na zamiary!

Zachęcamy
do kontaktu