Zostać managerem

Zmiana myślenia początkiem dobrego

Nie każdy jest urodzonym przywódcą. Niektórym zarządzanie przychodzi łatwiej, inni potrzebują czasu, żeby się tego nauczyć. Jednak w tym wszystkim najważniejsza jest zmiana mentalności, przestrzeganie pewnych zasad i rozumienie zależności.

Niedopasowanie (do organizacji)

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu szukał nowego zawodowego zajęcia – z większym lub mniejszym powodzeniem. Niestety zdarza się, że po znalezieniu „wymarzonej pracy”, następnego dnia po przyjściu do biura zaczynają się najgorsze dni kariery zawodowej – co wtedy? Przeczytaj poniższy artykuł – poznasz historię Marty, osoby zatrudnionej na stanowisku Manager ds. Exportu, która niedawno przeżyła poważny zawodowy kryzys.

Szklany sufit – Ewa

Bywają problemy, które kategoryzujemy jako te "nie do rozwiązania", a do takich niewątpliwie należy tak zwany „szklany sufit”. Wiesz, czym jest i z czego wynika? Opowiemy Ci o tym w niniejszym artykule, a na przykładzie Ewy, wieloletniej pracownicy korporacji, wskażemy możliwe rozwiązanie sytuacji pozornie bez wyjścia. Całość podsumuje i wyjaśni Wojciech Gabryelczyk, który na co dzień wspiera firmy w obszarze zarządzania i pomaga im rozwiązywać najtrudniejsze problemy.

3 elementy zachodzące w zmianie

Zawsze, kiedy rozwijamy się w jakieś dziedzinie życia zawodowego, pojawia się moment zwrotny. Może być wywołany czynnikami zewnętrznymi lub wewnętrznymi – ale kiedy się pojawia, dokładnie wiemy, że to ta chwila. Wtedy zawsze reagujemy w podobny sposób – tak działają nasze ludzkie mechanizmy.

Pewność siebie w biznesie

Pewność siebie to jeden z wielu tematów, do których często wracamy, prowadząc szkolenia czy sesje coachingowe. Powód jest prosty – pewność siebie wynika z wartości, doświadczeń, wiedzy, czy przekonań na swój temat. Każdy z tych elementów można, a nawet należy przepracować, by stać się silnym i pewnym siebie managerem.

2 praktyczne konteksty motywacji

Temat motywacji powtarzany jest jak mantra. Nic dziwnego. To jeden z ważniejszych elementów zarządzania zespołem. I pomimo tego, że wszyscy o tym wiedzą, nie każdy poświęca temu odpowiednią ilość czasu, o czym niedawno się przekonaliśmy.

Konflikt w zespole

Zarządzanie grupą ludzi wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Każdego dnia managerowie podejmują decyzje i ponoszą tego konsekwencje – nie zawsze negatywne – chociaż tak kojarzy się to słowo. Wiemy już, że nie da się podjąć złej decyzji, ale są decyzje niepopularne, które mogą nie podobać się innym.

2 elementy skutecznego zarządzania

Sporo mówi się o tym, jak zarządzać zasobami ludzkimi w firmie. Wielokrotnie zwraca się uwagę na komunikację – jako jednego z najważniejszych czynników wpływających na sukces organizacji. Tylko na czym to właściwie polega? Wydaje się, że komunikować potrafi każdy, na swój sposób. I w tym rzecz – żeby ten sposób był właściwy.

Skuteczny manager

Od managera w dzisiejszych czasach oczekuje się multifunkcyjności. Z założenia to osoba o silnym charakterze, która poradzi sobie z każdą, łatwą i trudną, sytuacją. Ktoś, na kogo zawsze można liczyć. To również osoba świadoma, że motywacja jest fundamentem sukcesu, a więc dba o ten obszar ze szczególnym naciskiem.

Zachęcamy
do kontaktu